Imkers van het Pajottenland

Hoofdmenu

  • Home
  • Wie zijn wij
  • Lid worden
    • Wasverwerking - zuiveren
  • Beginnerscursus

Login Form

  • Wachtwoord vergeten?
  • Gebruikersnaam vergeten?
  • Een account aanmaken
  1. You are here:  
  2. Startpagina
  3. Uncategorised

Uncategorised

Geschreven door Geert Catteeuw
Hits: 817

Op deze pagina plaatsen we de presentaties van de lessen uit onze huidige beginnerscursus:

Les 1 : Inleiding en nut van de bijen door Karel De Roock en Geert Catteeuw ( inhaalles ) : Hier en Hier

Les 2 : Bijenvriendelijke tuin door Rob van Bauwel : Hier

Les 3 : Materiaal en kasten :

Les 4 : Bijen en andere insecten door Yves Mostien : Hier

Les 5 : Bedrijfsmethodes door Dirk Vermeiren en Karel De Roock : Hier en hier

Les 6 : Zwermen door Sylvester Geldhof : Hier

Les 7 : Honing oogst en verwerking door Dirk Cristael : Hier

Les 8 : Apitherapie door Eric Bruggeman : Hier

Les 9 : Bijenziekten door Kris Baert : Hier

Geschreven door Geert Catteeuw
Hits: 421

Was wordt in de imkerij gebruikt onder vorm van waswafels, dunne wasplaten waarin een 'basispatroon' voor bijencellen is aangebracht. Deze 'wafels' zijn normaal verkrijgbaar in de imkerhandel, afhankelijk van de gebruikte raammaat. Een recente negatieve trend bestaat erin dat waswafels meer en meer gemaakt zijn van 'sjoemelwas', was is nog steeds het hoofdbestanddeel maar dat wordt vaak aangelengd met producten die gaan van paraffine/stearine tot regelrechte gifstoffen.

Wafels uit sjoemelwas worden door de bijen niet makkelijk aanvaard en kunnen bovendien nog eens een bron zijn van allerlei ziektekiemen en sporen van scheikundige bestrijdingsmiddelen.

Daarom wordt aanbevolen dat de imker overstapt op de 'waskringloop'. Was van de eigen bijen wordt gerecycleerd om er nieuwe waswafels van te maken, dat alles in eigen beheer. In het licht van de bestrijding van allerlei ziekten wordt aanbevolen om alle ramen in een kast periodiek te vervangen, bv. alle ramen wisselen op een periode van twee jaar. Er is dus heel wat was nodig en die kunnen we halen uit de oude, gewisselde ramen. Ontzegelwas is natuurlijk ook bruikbaar, het wordt algemeen beschouwd als de beste kwaliteit die er is.

Was recycleren en waswafels aanmaken is niet geweldig ingewikkeld maar om vlot te werken heeft men een aantal toestellen nodig die voor de hobby-imker door hun prijs buiten bereik zijn. Deze toestellen worden aangekocht door de vereniging teneinde ze ter beschikking te stellen van de leden.

Op deze pagina brengen we handleidingen betreffende de verschillende stappen van het proces.

De eerste handleiding gaat over het zuiveren van de was na het uitsmelten van de oude ramen, je vind het document hier.

Geschreven door Geert Catteeuw
Hits: 523

Lid worden kan op twee manieren :

  • Of je wordt gewoon lid, dit kost 30€ per jaar en wordt meestal in december betaald.
  • Of je wordt bijlid, dit kost 7€ per jaar en wordt ook in december betaald.

Wat is nu het verschil?

Gewone leden zijn automatisch aangesloten bij de KonVIB, de Vlaamse bond. Zij krijgen ook het maandelijks tijdschrift in de bus.

Bijleden krijgen al onze eigen info en zijn meer dan welkom op onze activiteiten en bijeenkomsten ( dit geldt natuurlijk ook voor de gewone leden ).

Je wordt best gewoon lid bij een lokale bond in je buurt en dan eventueel bijlid bij een andere bond waarvan je activiteiten wilt bijwonen.

Om (bij)lid te worden stort je 30 (of 7) € op het rekeningnummer BE18 9792 4579 4365 .

Vermelden :

  • Naam en adres ( voor het tijdschrift )
  • Gewoon- of bijlid
  • Aantal volken dat je hebt

Indien je aansluit stuur dan ook een email naar Dit E-mail adres wordt beschermd tegen spambots. U moet JavaScript geactiveerd hebben om het te kunnen zien. met alle gegevens (Naam, adres, telefoonnummer (liefst gsm), geboortejaar en aantal volken dat je hebt) 

Deze email is belangrijk omdat emailadressen niet via een bankmededeling kunnen doorgestuurd worden. Wij gebruiken hoofdzakelijk email voor al onze communicatie.

Geschreven door Geert Catteeuw
Hits: 638

Imkers van het Pajottenland is onstaan uit de Koninklijke Vlaamse Imkersgilde van het Pajottenland. 

Bij het aannemen van een vzw-structuur in 2020 werd de naam van de vereniging aangepast, gemoderniseerd zeg maar.

Ons ondernemingsnummer is 0752.842.734, ons adres is Provinciaal Plattelandscentrum Peerenbosch, Molenstraat 26, 1760 Roosdaal.

De huidige bestuursploeg bestaat uit 9 mensen :

Karel Deroock, voorzitter

Dirk Vermeiren, penningmeester

Hilde Dierck, secretaris

Guy Tissen, bestuurslid

Michel Ellast, bestuurslid

Roger Van Bellinghen, bestuurslid

Charlie Eylenbosch, bestuurslid

Wim Verbeke, bestuurslid

Geert Catteeuw, bestuurslid

 

Op de foto vlnr staand : Wim, Karel, Roger, Michel, Dirk en Geert,   zittend Hilde, Guy en Charlie

Hits: 11439

Vooraf dit : de IP website is onlangs gecrasht, een nieuwe wordt dus momenteel opgebouwd.

Het is voorlopig niet nodig om in te loggen om de (voorlopig beperkte) inhoud van de site te zien. 

Alle informatie is beschikbaar via het menu.

 


De Imkers van het Pajottenland verenigen imkers uit de regio. Imkers, dus we hebben het hier over (het houden van) bijen en alles wat daar mee samenhangt. Het doel is hetzelfde als dat van de meeste verenigingen : het samenbrengen van mensen met gelijklopende interesses, het organiseren van activiteiten/lezingen/vergaderingen en de imkerhobby onder de aandacht van de jeugd brengen.

De vereniging heeft een vzw-structuur, onze zetel is gevestigd Molenstraat 26 te 1760 Roosdaal. 

Aangesloten leden worden automatisch lid van de overkoepelende Vlaamse imkersbond.


 

De Imkers van het Pajottenland organiseren een nieuwe beginnerscursus!

De lessenreeks bevat 10 uiteenzettingen door experten en start op 19 december e.k. 19u in zaal Den Broebel, G. Ponchautstraat 5A 1760 Roosdaal.

De 9 volgende lessen worden in het voorjaar 2023 gegeven:

  • maandag 16 en maandag 30 januari, telkens om 19u

  • maandag 13 en maandag 27 februari, telkens om 19u

  • dinsdag 14 en maandag 27 maart, telkens om 19u

  • zondag 23 april en zondag 7 & 21 mei, telkens om 9u

Het aantal inschrijvingen is beperkt tot 50, er zijn er reeds een tiental...

Inschrijven doe je door 50€ te storten op BE18 9792 4579 4365 ,vermeld je naam en voornaam in de mededeling. Stuur ook een email naar ons secretariaat, vermeld hierin je naam en voornaam, je adres, je geboortedatum en je telefoonnummer. Deze gegevens zijn nodig om op het einde een diploma van het ministerie van landbouw te kunnen uitreiken.
Deelnemers aan de cursus hoeven geen lid te zijn van onze vereniging.